Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Geowłóknina

( ilość produktów: 59 )

Firma Niuwsky specjalizuje się między innymi w dystrybucji geowłóknin polipropylenowych i poliestrowych.

Szeroki wachlarz gramatur, wielkości rolek oraz producentów, ułatwi Państwu znalezienia odpowiedniego produktu w naszej ofercie.

Geosyntetyki dostarczamy bezpośrednio z naszych magazynów dyspozycyjnych w Gdańsku, Wrocławiu i Bielsko Białej.

Ponieważ na rynku jest bardzo dużo marek i modeli geowłóknin, mamy wprowadzoną w sklepie tylko część z nich i jeżeli nie znaleźli Państwo poszukiwanego produktu na naszej stronie prosimy o kontakt email lub telefoniczny 602-460-813

W skrócie o geowłókninach

 

Rodzaje geowłóknin


 

Geowłóknina poliestrowa
Geowłóknina poliestrowa to płaski geosyntetyk, wykonany z włókna poliestrowego połączonego mechanicznie w wyniku igłowania (lub przeszywania) lub termicznie w wyniku zgrzewania. Mają zastosowanie jako separacja słabego podłoża nasypów w celu poprawy jego stateczności oraz przyspieszenia konsolidacji. Wykonuje się z nich warstwy rozdzielające między gruntami lub kruszywami o różnym uziarnieniu oraz warstwy podkładowe utrzymujące grunt pod geosiatkami, georusztami, geokratami, gabionami, przy budowie wzmocnionych skarp i nasypów. Stosowane są do zabezpieczenia brzegów rzek, ochrony wybrzeży, odzyskiwania lądu oraz przy budowie wałów i zbiorników wodnych.
Służą do osłony systemów drenarskich w celu zabezpieczenia ich przed zamuleniem gruntem drobnoziarnistym. Zapewniają długotrwałą ochronę geomembran przy budowie składowisk odpadów, tuneli i zbiorników wodnych.

 

Geowłóknina polipropylenowa

Geowłóknina polipropylenowa wytwarzana jest podobnie jak geowłóknina poliestrowa, ale dzięki użyciu wzmacnianych włókien z polipropylenu, jest około 2 razy wytrzymalsza od geowłókniny poliestrowej. Jeżeli geowłóknina ma być używana pod drogi z większym obciążeniem, tory lub musi mieć bardzo dobre warunki filtracyjne ( niska gramatura ) oraz przy tym być wytrzymała, to jest to czego Państwo szukają.

 

Funkcje geowłóknin


 

Geowłóknina - filtracja
Główną funkcją geowłókniny jest filtracja, czyli zatrzymanie cząstek stałych przy jednoczesnym swobodnym przepływie wody pomiędzy dwiema różnymi warstwami gruntów. Stosuje się je do konstrukcji drenów kamiennych, owijania rur drenarskich, jako warstwa filtracyjna ogranicza erozję wewnętrzną w budownictwie wodnym oraz pod gabionami i geokratami. Funkcje te najlepiej spełniają cienkie geowłókniny o dużej wodoprzepuszczalności w kierunku prostopadłym do płaszczyzny.


Geowłóknina – filtracja, separacja
Geowłóknina trwale zapobiega mieszaniu sie różnych warstw podłoża, przez co możliwa jest redukcja grubości warstw nośnych w konstrukcjach podbudów oraz wydłużenie ich trwałości. Właściwości filtracyjne geowłókniny pozwalają na znacznie szybszą konsolidację gruntów poprzez odfiltrowanie wody. Dobór geowłóknin zależny jest od istniejących warunków i potrzebnych efektów. Główne obszary zastosowań to separacja poszczególnych warstw konstrukcyjnych dróg tymczasowych, dojazdów, dróg leśnych, dróg stałych, lotnisk, autostrad, torowisk parkingów, placów składowych, boisk, nasypów, wałów, falochronów i innych konstrukcji ziemnych.

 

Geowłóknina – ochrona drenaży
Najlepiej do funkcji ochronno-drenażowej spełni się gruba geowłóknina o dużej odporności na przebicie oraz zdolności do transmisji wody lub gazów w płaszczyźnie. Mają zastosowanie jako ochrona geomembran oraz drenaż przy budowie zbiorników, składowisk odpadów, placów składowych, tuneli.


Zastosowanie geowłókniny


 

  • budowa ścieżek i chodników
  • budowa dróg
  • budowa tarasów
  • warstwa podkładowa pod geokratami, geosiatkami, georusztami, gabionami
  • zielone dachy
  • wspomaga drenaż
  • zabezpieczenie folii np. basenowych

Geowłóknina gwarantuje: filtrację, separację, drenaż, wzmocnienie i ochronę.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 83 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-17
Asdf
2024-03-12
Zamówienie zgodne z opisem. Bardzo szybko zrealizowane. Szczerze polecam.
pixel