Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ogrodzenia panelowe

System ogrodzeń panelowych

 

Ogrodzenia panelowe znajdują zastosowanie zarówno w sygmentach prywatnych , jak również w bizesie. Charakteryzują się znakomitym współczynnikiem jakości, estetyki oraz trwałości do ceny.

W skład systemu ogrodzeń panelowych wchodzą:

 • panele ogrodzeniowe przetłaczane lub proste

 • słupki ogrodzeniowe

 • mocowania

 • bramy przesuwne lub dwuskrzydłowe

 • furtki

 • opcjonalnie prefabrykowane podmurówki betonowe

 

Panele ogrodzeniowe


Panele ogrodzeniowe wykonane są z prętów stalowych standardowo od grubości 4mm, aż do 8mm. Dostępne są w wysokościach od 1,03m do 2,43m. W przypadku wersji przetłaczanej lub inaczej zwanej 3D, stosuje się dwie grubości 4mm lub 5mm. W zależności od wysokości panela maszynowo zagina się pionowe pręty, zwiększając tym samym stabilność panela oraz nadając oryginalny wygląd. Na rynku można spotkać co najmniej dwa rodzaje wielkości "oczek". "Oczka" powstają na skutek łączenia prętów poziomych z pionowymi. Bardziej zagęszczone pręty dają wielkość oczka 50mm x 200mm, panel w wersji lżejszej będzie miał już oczko 75mm x 200mm. Istotnym elementem zwiększającym trwałość i jakości wykonania panela, jest cynkowanie. Proces ten robiony jest metodą ogniową lub galwaniczną i polega na naniesieniu na stal specjalnej warstwy cynku, mającej zabezpieczyć metal przed korozją. Jeżeli jeszcze dodatkowo pomalujemy panel specjalnym lakierem, to zabezpieczymy go dodatkowo na długie lata. Obecnie specjalistyczne lakiernie mają ten proces całkowicie zautomatyzowany, gwarantując tym samym idealnie równo nałożoną farbę, a co za tym idzie nadadzą oczekiwany efekt wizualny.

Panele w wersji prostej lub inaczej zwane 2D, wykonuje się z prętów o grubościach od 5mm do 8mm. Często spotykamy opisy panel prosty 656 lub panel prosty 868, oznacza to ,że odpowiednio dla panela 656 zostały zastosowane pręty pionowy 5mm dwustronnie wzmocniony w poziomie prętami o grubości 6mm. Analogiczną mamy sytuację dla paneli 868, gdzie pręt pionowy ma średnicę 6mm, a poziome 8mm. Panele te w porównaniu do przetłaczanych charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i stabilnością, ale niestety są droższe. Proces zabezpieczania i malowania jest taki sam jak w przypadku paneli przetłaczanych.

 

Słupki ogrodzeniowe


 Słupki ogrodzeniowe służą do mocowania paneli i wykonywane są w takiej samej technologii co panele. Jako standard przyjął się wymiar profilu 60mm x 40mm x 1,5mm, gdzie grubości stali dobiera się w zależności od obciążenia i zaczynaja się od 1,3mm (zastosowanie dla paneli przetłaczanych 4mm z oczkiem 75x200), a kończą na 2mm (zastosowanie do najcięższych paneli prostych 868, gdzie waga panela może sięgać nawet 50kg). Jeśli chodzi o dostępne wysokości słupków, to sięgają nawet 4m i więcej, znajdując zastosowanie np. na boiskach sportowych. Słupki przeważnie stosuje się o 50cm wyższe niż wysokość panela, a wysokość ich uzależniona jest też od podłoża, sposobu montażu oraz opcji zastosowania podmurówki prefabrykowanej.

 

Mocowania 


Mocowania panela do słupka stosowane są najróżniejsze, a ilość ich zależy od zastosowanego panela oraz jego wysokości. Elementy łączące zazwyczaj podlegają identycznie jak słupki i panele cynkowaniu i malowaniu w tym samym kolorze co główne elementy. Często Klienci zastanawiają się co zrobić, żeby nasze ogrodzenie nie zostało rozkręcone i rozłożone, jak się przed tym zabezpieczyć. Z pomocą przychodzę tutaj specjalne nakrętki zrywalne, które po dokręceniu i przekręceniu ich mocniej urywają element który trzyma klucz, pozostawiając stożkową część nakręconą na swoim miejscu.


Bramy przesuwne lub bramy dwuskrzydłowe


Bramy przesuwne lub skrzydłowe stosowane są w zależności od warunków technicznych zabudowy oraz oczekiwań użytkowników. Dostępne są w długościach od 3m, aż nawet do 12m. Zazwyczaj dla estetyki stosuje się takie samo wypełnienie drutem jak na panelach. Podlegają procesowi cynkowania i ewentualnemu malowaniu metodą proszkową. Dla bram przesuwnych stosowane są specjalne przeciwwagi, które w zależności od długości mają od 2m do nawet 4m. Nie zapomnijmy o tym elemencie licząc odległość bramy od krańcowej części ogrodzenia. W zależności od rodzaju, otwierają się do wewnątrz posesji lub na zewnątrz oraz przesuwane są w lewą lub prawą stronę. Proces otwierania i zamykania można zautomatyzować, stosując odpowiednie automaty zdalnego sterowania.

 

Furtka


Furtki standardowo dostępne są o szerokościach od 1m do 1,3m. Zazwyczaj dla estetyki stosuje się takie samo wypełnienie drutem jak na panelach. Podlegają procesowi cynkowania i ewentualnemu malowaniu metodą proszkową. Użytkownicy wybierają najczęściej opcję otwierania do wewnątrz posesji, w lewą lub prawą stronę.


Podmurówka prefabrykowana


Podmurówka prefabrykowana wykonana jest zazwyczaj z bardzo mocnego betonu dodatkowo zbrojonego i wibrowanego, nadającego odpowiednią gęstość i wytrzymałość. Panele betonowe dostępne są w długościach 258cm lub 259cm, pozostawiając 4cm lub 2cm w osi na łączniki, w których mocowane są słupki. Zastosowanie podmurówki podniesie nasze ogrodzenie i nada jemu elegancji oraz zabezpieczy przed próbą płytkich podkopań przez zwierzęta. Należy pamiętać, że przy zastosowaniu podmurówki słupek powinien mieć wysokość co najmniej 50cm wyższą od panela, powiększoną dodatkowo o wysokość podmurówki.


Jak należy liczyć potrzebną ilość elementów

Rozstaw osiowy między środkami słupków (słupek, mocowanie, panel, mocowaniam, słupek)  przy zastosowaniu standardowo oferowanych przez nas mocowań wynosi 260cm. Dzielimy więc długość boków działki, przez te wartości, zaokrąglając wynik w górę. Otrzymamy w ten sposób potrzebną ilość paneli. Jeżeli panele będą trzymać się, tylko na nowo zakupionych słupkach, to powinniśmy ich zastosować o jeden więcej niż paneli.


Dlaczego warto wybrać ogrodzenia panelowe

 • niska cena

 • łatwy i szybki montaż

 • bardzo wysoka wytrzymałość i trwałość

 • praktycznie nie wymagają konserwacji podczas wieloletniego użytkowania

 • wygląd i estetyka

 • uniwersalność

 

W przypadku zainteresowania ogrodzeniem, prosimy wysyłać zapytania o wycenę na adres e-mail sklepu.

Dla zamówień powyżej 50 kompletów, udzielamy wysokich rabatów.

Niuwsky

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 90 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Wszysko zgodnie z opisem
2024-05-04
Produkt dobrze wykonany. Dzieki uchwytom deseczki wszystkie idealnie umocowane pod takim samym kątem i równych odległościach
pixel